Opinie o Nas
Lensitile Bianco - nowoczesnya i wytrzymała glazura

Lensitile Bianco - nowoczesnya i wytrzymała glazura

Nowoczesność w mieszkaniu przybiera różną formą. Jedną z nich – i do tego coraz bardziej popularną – jest tak zwany industrializm, czyli nawiązanie do wielkomiejskiego, betonowego stylu. Takie nawiązania występują zwykle na trzech płaszczyznach – wykorzystanych materiałów, kolorystki oraz odpowiednich elementów dekoracyjnych. Taka wizja przestrzeni wymaga odpowiednich rozwiązań już na pierwszym etapie tworzenia aranżacji, którym jest podłoga. Jeśli ktoś chciałby mieć nowoczesną podłogę w duchu industrializmu, zdecydowanie polecamy mu  kolekcję płytek ceramicznych o takim właśnie stylu, czyli Lensitile, oferowaną przez firmę Paradyż.

 

 

 

 

 

Trzeba zaznaczyć na wstępie, że industrialny styl nie jest tu budowany za pomocą wykorzystanych materiałów. Jednak kolorystyka płytek sprawia, że wyglądają one, jakby były wykonane z betonu lub cementu. Kolekcja Paradyż Lensitile dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych, a dokładniej Lensitile Bianco, Lensitile Grafit oraz Lensitile Grys, czyli biel wpadająca w chłodny beż oraz grafitowa i grysowa szarość. Zastosowane tu kolory są chłodne niczym kamień, a ich kolorystyka przypomina wręcz ten materiał. W każdej z wymienionych tu kolorystyk można wyróżnić następujące elementy kolekcji:

 

-         jednokolorową bazową płytkę podłogową o formacie 45x45 cm,

-         dekoracyjny cokół w kolorystyce płytki podłogowej,

-         dekoracyjną listwę przyozdobioną wzorem przypominającym nieco futurystyczną wizję muru,

-         dekoracyjny narożnik będący przedłużeniem dla wspomnianej wyżej listwy.

 

 

Lensitile Bianco  Płytki podłogowe - 45x45 - Lensitile

 

 

 

Jak już zostało wspomniane, wszystkie te elementy dostępne są w trzech kolorach – białym, grafitowym oraz grysowym. Można oczywiście zdecydować się na jeden wybrany, ale najlepiej płytki te prezentują, gdy zestawi się ze sobą przynajmniej dwa z dostępnych kolorów. Warto rozdzielać je przy wykorzystaniu dekoracyjnych listew, z których dzięki narożnikom można tworzyć niemal nieskończone rozwiązania aranżacyjne.

 

Podłoga wykonana za pomocą płytek Paradyż Lensitile to nie tylko inspirujący efekt cementu i betonu, ale także ogromna trwałość i aranżacja, która doskonale sprawdzać się będzie przez długie lata użytkowania. Powodem takiego stanu rzeczy jest nie tylko fakt, że płytki te są najwyższej jakości (gatunek pierwszy), ale i materiał, z jakiego zostały one wykonane. Nie jest to co prawda wyjątkowo twardy cement czy beton, ale wcale nie gorszy, jeśli chodzi o płytki podłogowe, gres szkliwiony. Taki materiał polecany jest nie tylko do tworzenia aranżacji w pomieszczeniach wewnętrznych, ale także w miejscach znajdujących się na zewnątrz domu. Dzięki temu można cieszyć się podłogą inspirowaną industrializmem w salonie, w przedpokoju, w holu, na klatce schodowej, a także na tarasie czy balkonie. Płytki te są odporne na uszkodzenia, zarysowania, ścieranie, a także na działanie warunków atmosferycznych, zwłaszcza mrozu i wilgoci.

 

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że aranżacja utworzona za pomocą kolekcji Paradyż Lensitile jest nie tylko „cementowa” i surowa, ale również z nutą elegancji, harmonii i szyku.

 

 

All comments

Leave a Reply