Opinie o Nas
Woodentic Beige - glazura  w odcieniu jasnego drewna

Woodentic Beige - glazura w odcieniu jasnego drewna

Drewno w aranżacjach, zwłaszcza podłogowych, już od wieków uznawane jest za synonim ponadczasowej elegancji, dobrego smaku, niebanalnego stylu i dobrej jakości. Drewniane parkiety są w stanie wytrzymać setki lat – jednak tylko i wyłącznie przy odpowiednim zastosowaniu, czyszczeniu oraz impregnacji. Drewno nie sprawdzi się w miejscach narażonych na wilgoć, czyli w łazience i w kuchni, a bez odpowiedniej pielęgnacji szybko straci swoje właściwości – zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Na szczęście jest pewne rozwiązanie, dzięki któremu można cieszyć się urokiem drewna nawet w łazience. A tym rozwiązaniem jest kolekcja płytek podłogowych Paradyż Woodentic, w której producentowi udało się połączyć piękno i stylistykę naturalnego drewna z doskonałymi parametrami technicznymi ceramiki. Są to bowiem płytki, które imitują naturalne drewno – są nawet na ich powierzchni przedstawione drewniane sęki i słoje. Nie sposób pominąć też fakt, że rozwiązanie to jest dużo tańsze niż drewniany parkiet czy panele, a nawet użytkowanie i pielęgnacja płytek niesie ze sobą niższe koszty.

 

 

Sprawdź płytki najlepszych producentów:

TUBĄDZIN OPOCZNO NOWA GALA
PARADYŻ CERSANIT CERAMIKA COLOR
DOMINO  CERRAD CERAMIKA KOŃSKIE

 

Tak jak poszczególne gatunki drewna różnią się między sobą odcieniami brązu, tak i w kolekcji

Paradyż Woodentic można wyróżnić trzy warianty kolorystyczne, czyli:

 

-         najbardziej neutralny Woodentic Beige – jest to delikatny i spokojny brąz o odcieniu beżowym,  idealnie komponujący się z każdą aranżacją i kolorystyką wyposażenia łazienki,

-         Woodentic Brown – czyli dosyć ciemny brąz,

-         Woodentic Ochra – wybór najbardziej nowoczesny, gdyż jest to brąz z delikatną domieszką żółtego.

 

 

 

Woodentic Beige 65,5x16

 

 

 

 

 

W ramach każdego z wymienionych tu kolorów wyróżnia się te same elementy. Trzeba jednak zaznaczyć, że pod tym względem jest to dość skromna kolekcja, ale to jeszcze bardziej upodabnia płytki do naturalnego parkietu lub paneli, w których to przecież też nie ma raczej żadnych dekoracji. Co w takich razie wchodzi w skład kolekcji Paradyż Woodentic Beige i innych wariantów kolorystycznych? Są tu po dwa rodzaje płytek – jedna dostępna jest w formacie 65,5x16 (imitacja drewnianego parkietu), druga z kolei ma wymiary 98,5x21,5 cm (imitacja drewnianych paneli). Różnica między tymi płytkami nie polega tylko na formacie, ale także na zastosowanym wzorze, czyli na zaznaczonych sękach oraz słojach drewna.

 

Mówiliśmy już, że kolekcja płytek podłogowych Paradyż Woodentic to połączenie uroku drewna z właściwościami płytek ceramicznych. Zobaczmy więc dokładnie, jakimi parametrami technicznymi odznacza się to rozwiązanie. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że płytki Woodentic są mrozoodporne, a więc doskonale sprawdzą się wewnątrz i na zewnątrz budynku. Można układać z nich podłogi nie tylko w łazience, ale i w kuchni, w salonie, w przedpokoju, na tarasie, na balkonie czy też w recepcji lub w biurze. Mówiąc krótko, wszędzie, gdzie mamy na to ochotę. Płytki te są ponadto odporne na działanie pozostałych czynników atmosferycznych, w tym wody, oraz na różnego rodzaju uszkodzenia, zwłaszcza ścieranie, zarysowanie i pęknięcie. Wybór tych płytek to gwarancja wysokiej jakości przez długie lata użytkowania.

 

 

All comments

Leave a Reply