Opinie o Nas
Łazienka w stylu boho

Łazienka w stylu boho

Łazienka Boho z pewnością należy do najciekawszych stylów aranżacyjnych. Pozwala projektantowi wydobyć pokłady kreatywności, bo przy zachowaniu kilku nadrzędnych zasad styl ten charakteryzuje się ogromną dowolnością. Obecnie łazienka w stylu Boho często zawiera również elementy stylu skandynawskiego, który świetnie sprawdza się we współczesnych minimalistycznych aranżacjach. Na czym dokładnie polega łazienka w stylu Boho? Co zazwyczaj możemy w niej spotkać?

Łazienka w stylu Boho – na czym polega ten styl?

Styl Boho narodził się we Francji na przełomie XVIII i XIX wieku. Nazwą nawiązuje do bohemy artystycznej. Za jego myśl przewodnią można uznać wolność wyrazu i łączenie ze sobą z pozoru niepasujących do siebie nawzajem elementów. Styl Boho mógł dzięki temu ewoluować na przestrzeni lat i zyskiwać kolejne odsłony dopasowane do współczesności. Garściami czerpała z niego również kultura hipisów.

Sprawdź płytki najlepszych producentów:

TUBĄDZIN OPOCZNO NOWA GALA
PARADYŻ CERSANIT CERAMIKA COLOR
DOMINO  CERRAD CERAMIKA KOŃSKIE

Łazienka Boho – myśli przewodnie

Łazienka w stylu Boho powinna spełniać kilka kryteriów należących do tego kanonu. Nie ma tu miejsca na jedną czy dwie dominujące barwy. Wręcz przeciwnie – łazienka w stylu Boho wyróżnia się kolorową różnorodnością. Wyraziste barwy można łączyć z pastelami i brązem. Podobna zasada dotyczy kształtów. Urządzając łazienkę w stylu Boho i przeglądając na przykład płytki łazienkowe Paradyż, najlepiej zdecydować się na różnorodne desenie. Pozorny chaos, jakim odznacza się łazienka Boho stanowi jej esencję. W myśl tej zasady również elementy wyposażenia pokoju kąpielowego możemy dobierać w sposób eklektyczny. Nowoczesna umywalka z zawieszonym nad nią lustrem w stylu retro wbrew pozorom będą tworzyć harmonię.

Łazienka w stylu Boho – jakie płytki do niej wybrać?

Gdy powstaje łazienka w stylu Boho, należy szczególną uwagę zwrócić na płytki łazienkowe. W przypadku tego designu dają one duże pole manewru do tworzenia pstrokatych kompozycji. Płytki łazienkowe Domino, podobnie zresztą jak płytki łazienkowe Opoczno wyróżniają się szerokim wyborem wzorów i kolorów. Łazienka Boho pozwala także na wybór płytek w jednolitym kolorze, pod warunkiem, że stworzą one nietuzinkowy deseń. Takich propozycji nie brakuje, gdy przeglądamy płytki łazienkowe Tubądzin lub na przykład płytki łazienkowe Cersanit.

Łazienka w stylu Boho – pomysły na aranżacje

Wokół płytek łazienkowych możemy skompletować pozostałe elementy aranżacji. Mile widziane będą na przykład wzorzyste zasłony i ręczniki kąpielowe. Armaturę łazienkową można zapożyczyć ze stylu glamour lub klasycznego, nie obawiając się nawet złotych zdobień i bogatych dekoracji. Łazienka w stylu Boho pozwala na umieszczenie w niej roślin doniczkowych – na przykład palm.

Łazienka Boho z elementami skandynawskimi

Obecnie łazienka Boho występuje także w modnej odmianie łączącej ten styl z aranżacją skandynawską. Na czym polega różnica? Łazienka w stylu Boho i skandynawskim jednocześnie cechuje się większą zachowawczością w grze kolorem. Odcienie szarości i brązu doskonale się w niej sprawdzają. Do takiej aranżacji warto wprowadzić również drewniane elementy.

Niezależnie od wybranej koncepcji, łazienka w stylu Boho z pewnością wprowadzi do mieszkania wiele kolorytu i radości!

All comments

Leave a Reply