Opinie o Nas
Funkcjonalna łazienka w stylu skandynawskim

Funkcjonalna łazienka w stylu skandynawskim

Dobrze zaaranżowane pomieszczenia powinny nie tylko wpisywać się w gusta ich użytkowników, ale przede wszystkim być wysoce funkcjonalne – wyjątku pod tym względem nie stanowi łazienka. Styl skandynawski, dla którego charakterystyczne są praktyczne rozwiązania towarzyszące prostocie i minimalizmowi, uznać można za jedną z ciekawszych inspiracji. Warto podkreślić, że taka aranżacja doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku dużych, jak i niewielkich przestrzeni. Odpowiadamy zatem na pytanie, jak powinna wyglądać łazienka w stylu skandynawskim.

Łazienka w stylu skandynawskim – baza projektu

Łazienka w stylu skandynawskim to przestrzeń, w której królować powinny minimalizm, prostota oraz nawiązania do natury. Dominującymi barwami w aranżacji pomieszczenia jakim jest łazienka skandynawska są zwykle biel i szarość, które doskonale współgrają z naturalnymi materiałami, w tym drewnem i kamieniem bądź efektownymi kafelkami je imitującymi, takimi jak na przykład płytki łazienkowe Opoczno lub płytki łazienkowe Domino. Ponadto, ciekawą propozycją do łazienki w stylu skandynawskim są między innymi heksagonalne płytki łazienkowe Paradyż, a także klasyczne płytki łazienkowe ułożone w nietypowy sposób. Co najważniejsze, warto postawić na rozwiązania proponowane przez renomowanych producentów, takie jak płytki łazienkowe Cersanit, czy też płytki łazienkowe Tubądzin, dzięki czemu efektowną aranżacją można cieszyć się można przez długie lata.

Sprawdź płytki najlepszych producentów:

TUBĄDZIN OPOCZNO NOWA GALA
PARADYŻ CERSANIT CERAMIKA COLOR
DOMINO  CERRAD CERAMIKA KOŃSKIE

Łazienka w stylu skandynawskim – oświetlenie i dodatki

Szczególną rolę w przypadku łazienki w stylu skandynawskim odgrywa światło – najlepiej, aby były to naturalne promienie słoneczne, dlatego urządzając tego typu przestrzeń warto zrezygnować z różnego rodzaju zasłon lub firan. Jednocześnie należy podkreślić, że łazienka skandynawska to doskonałe miejsce na różnego rodzaju akcesoria wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, wiklina lub len, które nie tylko dodają wnętrzu swoistego, domowego charakteru, ale również je ocieplają – wybierając dodatki do pomieszczenia jakim jest łazienka w stylu skandynawskim zdecydowanie jednak trzeba zachować umiar, pamiętając o charakterystycznym minimalizmie.

Łazienka w stylu skandynawskim – funkcjonalność

Aranżując pomieszczenie, nie należy zapominać o funkcjonalności jaką powinna charakteryzować się łazienka – styl skandynawski to także dopasowanie przestrzeni do potrzeb jej użytkowników, na przykład za pomocą stylowych, minimalistycznych szafek, które pomogą optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, a także różnorodnych organizerów i praktycznych dodatków, które przy odrobinie chęci i zdolności można wykonać samodzielnie. Uwagę warto zwrócić również na elementy, których nie może zabraknąć w pomieszczeniu takim jak łazienka – styl skandynawski inspiruje do eksperymentowania z formą, zatem w tego rodzaju pomieszczeniu doskonale sprawdzą się nietuzinkowe propozycje, między innymi intrygujące lustra o różnorodnych kształtach

Mała łazienka w stylu skandynawskim

Temu, że mała łazienka w stylu skandynawskim nie ma racji bytu należy zdecydowanie zaprzeczyć. Jasne barwy, które stanowią bazę aranżacji łazienki w stylu skandynawskim doskonale sprawdzą się w niewielkim pomieszczeniu optycznie je powiększając. Ponadto, stosunkowo duże lustro oraz odbijające światło, połyskujące fronty mebli sprawią, że niewielka łazienka skandynawska będzie wydawać się jeszcze większa.

All comments

Leave a Reply