Modne trendy i płytki ceramiczne - Twojelazienki.pl

Zapytaj eksperta: 512 562 705, 660 981 634

 
 

Modne trendy i płytki ceramiczne


Ocena: 3/5 (4 głosów)

 

 

Moda obecna jest w dzisiejszych czasach nie tylko na wybiegach, ale również w dziedzinie płytek ceramicznych (wystarczy wejść na stronę internetową przedsiębiorstwa Tubądzin – główna zakładka pozwala nam wybrać między kolekcją firmy, a tą sygnowaną nazwiskiem Macieja Zienia, znanego polskiego projektanta odzieży). Nie zmienia się ona może każdego roku i to nie tylko z powodu wiążących się z remontem wysokich cen, ale także ze zwyczajnej ludzkiej niechęci do przechodzenia przez ponowny kurz, brud i dezorganizację domowego życia.

 

 

 

 

 

 

Jeszcze do niedawna zachwycano się wizjami intrygujących kontrastów, intensywnych kolorów i chaotycznych, acz oryginalnych i posiadających swój urok, wzorów. Obecnie obserwuje się w dziedzinie płytek ceramicznych pewnego rodzaju wyciszenie.

 

Na oficjalnej stronie firmy Tubądzin znajdujemy zdjęcia pomieszczeń w stonowanych kolorach. Na jednej fotografii, najprawdopodobniej pokoju dziennego, wielkoformatowe kafle, imitujące betonową wylewkę oraz ściany – bielone cegły. Nad kuchennym blatem ponownie szarość – równie duże płytki, które fakturą powierzchni przypominają ściany dopiero, co pokryte tynkiem i to jeszcze niezeszlifowane. Łazienka w wizji firmy Tubądzin wygląda jak z filmu gatunku science-fiction. Mamy tutaj ponownie imitację betonu, ale również kafle w drobne koliste wzory oraz krzyżyki w kolorze srebra, bieli i szarości – dodatkowo intensywnie niebieska kabina prysznicowa. Widać także inne koncepcje poszczególnych pomieszczeń – niezniszczalne brązy oraz beże, w łazience (z delikatnym kwiatowym wzorem); wielkoformatowe, beżowe płytki nasuwające swoją fakturą skojarzenia z tynkiem zdobniczym, w pokoju dziennym; długie i wąskie kafle w przygaszonym brązie i o wysokim połysku, w przedpokoju. Tubądzin daje nam, więc wizję mieszkania pięknego i eleganckiego, ale bardzo chłodnego i kolorystycznie smutnego.

 

Odwiedzenie strony internetowej firmy Cersanit daje nam nieco inną wizję wykorzystania piękna płytek. Tutaj królują przede wszystkim: beż, pomarańcz, zieleń i błękity w odcieniach ani nazbyt jasnych, ani ciemnych. Dodatkowo nakładające się na siebie wielobarwne koła, drobne paski i dekory imitujące pokrycie paciorkami. Coś swojskiego z pewną nutą orientu rodem z Indii. Wnętrza na zdjęciach wyposażone są w klasyczne biele z elementami dekoracyjnymi w kolorze fioletu. Oczywiście możemy również na stronie Cersanitu znaleźć coś bardziej industrialnego, ale ze strony głównej zostajemy przekierowani właśnie do opisywanego wyżej projektu. Na pierwszy rzut oka z resztą, pozostałe wydają się równie kolorowe – a jeżeli nie, to z wykorzystaniem intensywnych kontrastów (betonowa szarość i gładka czerwień).

 

 

 

 

Ooptica

 

 

 

 

Prezentacja Paradyżu nasuwa zgoła odmienne uczucia. Jest tak, jakbyśmy odbywali podróż między epokami i to u ludzi o różnym statusie majątkowym. W niektórych miejscach przebijają wątki popkulturowe, w innych coś z ruchu hippisowskiego, kolejne to elegancja w stylu retro. Pojawia się wiele wspomnianych już przy okazji innych firm, rozwiązań – srebro i złoto, motywy kwiatowe, znana z poprzedniego sezonu mozaika (wciąż jeszcze święcąca triumfy), brązy, beże i różnorodne kontrasty. 


 

Komentarze użytkowników


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy Dodaj komentarz

Podziel się

 

"Twojelazienki.pl" korzysta z plików cookies. Jeżli chcesz dowiedzieć się więcej o polityce prywatności zapoznaj się z naszym regulaminem.

Zapoznałem się z polityką cookies.