Mozaika w twoim domu - Twojelazienki.pl

Zapytaj eksperta: 512 562 705, 660 981 634

 
 

Mozaika w twoim domu


Nie oddano żadnego głosu

Mozaika to bardzo fantazyjny i oryginalny sposób na wykończenie całej ściany lub choćby jej małego fragmentu. Obrazy z mozaiki często można obejrzeć w restauracjach, hotelach, jednak coraz częściej decydują się na nie zwykli ludzie, umieszczając je na ścianach w pomieszczeniach własnego domu. Miejsca, w których jest lokowana to najczęściej łazienka. Dekoracja złożona z drobniutkich kosteczek to niepowtarzalny widok przykuwający uwagę.

 

Trochę historii

Początki mozaiki to III w.p.n.e. Jako miejsce źródła wskazują Mezopotamię. Pierwsze obrazy składały się z kamieni ułożonych bardzo blisko siebie na glinianej zaprawie. Mozaiką ozdabiano głównie posadzki budynków kultu a także rzeźby. Wraz z rozwojem techniki udoskonalaniem technologii, mozaikę zaczęto układać także z ceramiki i szkła. Zwiększono także liczbę miejsc, gdzie jest układana. Najlepszy czas i rozkwit dla mozaiki datuje się na XIX wiek. Wśród artystów, którzy przyczynili się do rozwoju techniki układania wymienia się m.in. Antonia Gaudiego. Dzięki niemu kolorowe mozaikowe wzory można było podziwiać na przykład na deptakach miejskich ulic. Podobny sposób układania stosuje się i dziś.

 

Duży wybór
Współczesny rynek dysponuje ogromnym asortymentem mozaikowych wzorów, dlatego każdy powinien znaleźć to czego szuka. Duży wybór obrazów zaprojektowanych w krajach takich jak Hiszpania, Portugalia czy Belgia, pozwala na nabycie niespotykanego i egzotycznego wzoru, który odmieni nudny charakter wnętrza. Oprócz pomieszczeń domowych malowidła te chętnie kupują również właściciele restauracji, hoteli czy basenów.

 

Niezliczona gama przeróżnych stylów to wynik współpracy producentów z utalentowanymi i otwartymi na nowe trendy artystami – plastykami. Ich kreatywne umysły i doskonały zmysł estetyczny , pozwalają na stworzenie unikatowych obrazów.

Producenci, chcąc dać swoim klientom jak największą swobodę wyboru, są otwarci na ich pomysły. Możliwe jest zatem wykonanie mozaiki samodzielnie zaprojektowanej, pod warunkiem dostępności wybranych barw i rozmiarów.

 

Mogłoby się wydawać, że ułożenie miniaturowych płytek, o wymiarach ok.15x15 mm to ciężka i mozolna praca. Dla początkujących glazurników, układanie mozaiki może sprawiać pewne trudności, jednak doświadczeni radzą sobie z tym doskonale. Praca staje się o tyle łatwa, iż na każdej z płytek znajduje się numerek, co uniemożliwia popełnienie błędu przytomnemu glazurnikowi. Dodatkowo cały obraz wraz z podziałem na kratki odpowiadające pojedynczym kafelkom widoczny jest na projekcie, co pozwala na bieżąco kontrolować przyklejanie mozaiki.

 

Format

Wymiary mozaikowych obrazów zamykają się w granicach 100-200 cm szerokości i 200-300 cm wysokości. W przypadku chęci posiadania obrazu o innych rozmiarach, koniecznie będzie złożenie indywidualnego zamówienia, którego realizacja potrwa 4-12 tygodni.

 

I na koniec coś, co pewnie niektórych zainteresuje najbardziej: cena. Koszty pną się od 1000 zł za m2 w górę. Na pierwszy rzut oka wydaje się dużo, jednak po przeliczeniu na wymiary obrazka, kwota ulega pomniejszeniu. 

Komentarze użytkowników


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy Dodaj komentarz

Podziel się

 

"Twojelazienki.pl" korzysta z plików cookies. Jeżli chcesz dowiedzieć się więcej o polityce prywatności zapoznaj się z naszym regulaminem.

Zapoznałem się z polityką cookies.