Opinie o Nas
Łazienka w stylu minimalistycznym – wyjątkowe inspiracje!

Łazienka w stylu minimalistycznym – wyjątkowe inspiracje!

Projektując współczesne mieszkania bardzo często stawiamy na prostotę i minimalizm. Łazienka w stylu minimalistycznym nie jest pod tym względem wyjątkiem. Taka aranżacja sprawdzi się zarówno w małym pomieszczeniu, jak i w dużym pokoju kąpielowym. Łazienki w stylu minimalistycznym prezentują się elegancko i świeżo. Czym charakteryzuje się ten styl? Jakie płytki dobrać do łazienki w stylu minimalistycznym? Dlaczego łazienka w stylu minimalistycznym to wygodne rozwiązanie?

Czym wyróżnia się łazienka w stylu minimalistycznym?

Łazienka w stylu minimalistycznym charakteryzuje się przede wszystkim prostotą. Ma być schludna, funkcjonalna i pozbawiona zbędnych dekoracji oraz przedmiotów. Funkcjonalne wyposażenie pozwala na schowanie kosmetyków i akcesoriów w taki sposób, by blaty pozostawały puste. Łazienka w stylu minimalistycznym unika jaskrawych kolorów i pstrokatych wzorów. Zwykle dominują w niej dwie barwy – najczęściej stawiamy na czerń i biel oraz odcienie szarości i beżu. Nie oznacza to zupełnej rezygnacji z dekoracji, jednak te nie powinny zbytnio wyróżniać się na tle całego pomieszczenia. Bryły mebli, wyposażenia i armatury są zazwyczaj proste.

Sprawdź płytki najlepszych producentów:

TUBĄDZIN OPOCZNO NOWA GALA
PARADYŻ CERSANIT CERAMIKA COLOR
DOMINO  CERRAD CERAMIKA KOŃSKIE

Na czym polegają zalety łazienki w stylu minimalistycznym?

Łazienka w stylu minimalistycznym stanowi coraz częstszy wybór nie tylko ze względu na modę. To praktyczne rozwiązanie, które charakteryzuje się optymalnym wykorzystaniem przestrzeni. W takiej aranżacji czujemy się spokojnie i komfortowo, a kąpiel pozwala na prawdziwe odprężenie, podobnie jak zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne. Dużą zaletą łazienki w stylu minimalistycznym jest łatwość utrzymania w niej porządku. Płaskie powierzchnie zdecydowanie łatwiej czyścić, a w pomieszczeniu znajduje się często tylko jedno lustro. Sprzątanie łazienki w stylu minimalistycznym jest łatwe również ze względu na brak zbędnych dekoracji i ukrycie akcesoriów.

Jakie płytki dobrać do łazienki w stylu minimalistycznym?

Bardzo ważnym elementem łazienki w stylu minimalistycznym są oczywiście płytki łazienkowe. Czym kierować się przy ich wyborze? Łazienka w stylu minimalistycznym, gdzie stawiamy na prostotę bardzo często wyposażona jest w najprostsze modele płytek i kafelków, których przykłady prezentują między innymi płytki łazienkowe Paradyż czy płytki łazienkowe Domino. Jeżeli decydujemy się na wariant bardziej dekoracyjny, ważne aby wzór prezentował spójność kolorystyczną. Takie warunki z pewnością spełniają niejedne płytki łazienkowe Opoczno, podobnie jak płytki łazienkowe Cersanit. Łazienka w stylu minimalistycznym świetnie będzie prezentowała się również z płytkami imitującymi kamień. Takie oferuje wielu producentów, a jednym z przykładów są płytki łazienkowe Tubądzin.

Jakie elementy pasują do łazienki w stylu minimalistycznym?

Czego jeszcze nie może zabraknąć w łazience w stylu minimalistycznym? Jej cechą charakterystyczną są okrągłe bądź prostokątne lustra. Wanna  to zwykle owalna bryła. Szafki łazienkowe w kształcie prostopadłościanów powinny zachować spójność kolorystyczną z całym otoczeniem, a także być pojemne, aby zmieścić wszystkie łazienkowe akcesoria i przybory. Łazienka w stylu minimalistycznym nie wyklucza dekoracji, którymi mogą być rośliny doniczkowe, jak również nieco bardziej futurystyczne oświetlenie. Dysponując większym pomieszczeniem warto wstawić do niego leżak pozwalający na relaks. Nie jest wykluczone skorzystanie z drewnianych elementów – na przykład blatu. Taki pokój kąpielowy będzie prezentował się nie tylko modnie, ale również bardzo funkcjonalnie!

 

All comments

Leave a Reply