Opinie o Nas
Łazienka w stylu industrialnym - loft

Łazienka w stylu industrialnym - loft

Za jedną z najważniejszych przestrzeni w domu nierzadko uznawana jest łazienka - loft lub mieszkanie na niego stylizowane daje wyjątkowo szerokie możliwości w zakresie oryginalnej, odważnej aranżacji tego rodzaju pomieszczenia. Łazienka w stylu loftowym powinna charakteryzować się przede wszystkim surowością i chłodnym klimatem, a także co istotne dla użytkowników - wysoką funkcjonalnością.

Łazienka, loft i styl industrialny - klimatyczne połączenie

W różnych źródłach znaleźć można wiele pomysłów na aranżację pomieszczenia jakim jest łazienka - loft i styl industrialny stanowią jedną z ciekawszych propozycji. Przestrzenie inspirowane starymi fabrykami bądź zlokalizowane w poprzemysłowych budynkach przekształconych w mieszkalne, wypełnione są stonowanymi barwami - najczęściej szarością, czernią i bielą, a także materiałami takimi jak metal, cegła, drewno oraz beton. Łazienka w stylu loftowym jest zatem idealnym miejscem na kafelki je imitujące, jak na przykład płytki łazienkowe Tubądzin, płytki łazienkowe Opoczno lub płytki łazienkowe Cersanit. Warte uwagi są również płytki w większym niż standardowy rozmiarze, np. płytki łazienkowe Paradyż lub płytki łazienkowe Domino. Co więcej, łazienka, loft i styl industrialny to nie tylko ściany i płytki łazienkowe, które się na nich znajdują, ale także nierzadko także widoczne elementy konstrukcyjne i instalacje, które nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Sprawdź płytki najlepszych producentów:

TUBĄDZIN OPOCZNO NOWA GALA
PARADYŻ CERSANIT CERAMIKA COLOR
DOMINO  CERRAD CERAMIKA KOŃSKIE

Łazienka, loft i styl industrialny - funkcjonalność

Na szczególną uwagę zasługuje funkcjonalność, jaką powinna charakteryzować się łazienka - loft i pomieszczenia na niego stylizowane nie stanowią pod tym względem wyjątku. W zależności od dostępnej przestrzeni warto postawić na wolnostojącą wannę - prostą lub na ozdobnych nóżkach, dla której interesującą alternatywą jest prysznic typu walk-in, np. z czarnymi profilami, podkreślającymi charakter aranżacji. Miejsce do przechowywania kosmetyków i innych łazienkowych akcesoriów zapewnić mogą szafki bez przesadnych zdobień oraz półki wykonane z elementów drewnianych i metalowych, a wybierając poszczególne elementy wyposażenia, warto skupić się na prostocie, minimalizmie i geometrii.

Łazienka, loft i styl industrialny - dodatki

Stylowych dodatków nie może zabraknąć w żadnym pomieszczeniu - wyjątku nie stanowi łazienka. Loft i styl industrialny charakteryzują się jednak minimalizmem, dlatego warto ograniczyć liczbę akcesoriów i postawić na podkreślające aranżację wyposażenie, takie jak metalowe, stylizowane lampy, proste lustra bez ram lub minimalistyczne słuchawki prysznicowe i ozdobne syfony.

Mała łazienka, loft i styl industrialny

Na aranżację pomieszczenia duży wpływ ma jego wielkość, a szczególne wyzwanie może stanowić mała łazienka. Loft to przede wszystkim przestronność, więc mała łazienka, loft i styl industrialny na pierwszy rzut oka mogą wydawać się trudne do połączenia, jednak nie jest to niemożliwe. W takim przypadku, zamiast charakterystycznych ciemnych barw, warto postawić na jaśniejsze odcienie szarości z ciemniejszymi, np. czarnymi akcentami. Łazienka w stylu loftowym to również dobre miejsce na zabawę światłem, a odpowiednie zestawienie matowych i błyszczących powierzchni pozwala wydobyć głębię poprzez kontrast.

All comments

Leave a Reply